BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte tulajdonrészét a Gardénia fő részvényese

2003. december 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tőzsdén kívüli kereskedelemben 9525 Gardénia-részvényt adott el a társaság elnök-verézigazgatója, Peter Zelnik a csipkefüggönygyár fő tulajdonosának. A vevő Hungarian Industries Beteiligungen GmbH tőzsdei árfolyamon jutott hozzá az 500 forint névértékű papírokhoz, s ezzel a részesedése 62,5 százalékról 63,8 százalékra emelkedett. A tőkepiaci törvény idevágó passzusa szerint azonban a 25, illetve 33 százalék fölötti részesedéssel rendelkező tulajdonos csak abban az esetben növelheti tovább befolyását, ha nyilvános vételi ajánlatot tesz a társaság részvényeire (amennyiben korábban nem tett ilyet). Az osztrák tulajdonosnak azonban vélhetőleg nincs szándékában e lépés megtétele, ezért nem lenne meglepő, ha a napokban a fenti részvénymennyiség elidegenítéséről tenne közzé nyilatkozatot.
Nem a Gardénia fő tulajdonosa az első, aki beleesik ebbe a hibába, a tőkepiaci törvény hatálybalépése óta hasonló bakit már a Garex és a Humet is elkövetett, de sajátrészvény-vásárlással például már a Titász Rt. is majdnem ajánlatba hajszolta meghatározó részvényesét.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet