Gyengüléssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Az elmúlt héten húzópapírnak bizonyuló Richter gyenge kezdése miatt a BUX a nyitást követően lefelé vette az irányt, s délben a pénteki értékénél már 130 ponttal alacsonyabban állt. A gyógyszergyári papír és a Matáv magára találásának köszönhetően azonban délutánra megfordult a trend, s zárásra a pénteki értéke közelébe, 9268 pontra kapaszkodott fel az index. A tőzsdei forgalomra nem lehetett panasz, a hét első kereskedési napján közel 12 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
Intézményi befektetők tegnap jegyezhettek utoljára a nyilvános értékesítés keretében a Mol papírjaiból, az olajipari papír piacát tegnap leginkább az értékesítési árral kapcsolatos spekulációk mozgatták. A társaság részvényeinek kurzusa a nap legnagyobb részében a lélektaninak mondott 6 ezer forintos szint alatt ingadozott, a délután közepén 5930 forinton is hozzá lehetett jutni a papírokhoz. Zárásra valamelyest erősödni tudott a Mol, amelyet így a kereskedés végén fél százalékkal a pénteki ára alatt, 6070 forinton jegyeztek. Megtört a Richter-papírok elmúlt hét végi lendülete, az elmúlt három kereskedési nap során több mint 3500 forinttal dráguló részvény tegnap 200 forintot veszített értékéből.
Ha csak szerény mértékben is, de drágulni tudott a Matáv és az OTP, előbbi ára 0,1, utóbbié 0,4 százalékkal emelkedett.
Néhány pillanatra a kibocsátási ár fölé is sikerült felkapaszkodnia az FHB-kurzusnak, a jelzálogbank részvényei végül 4,9 százalékos erősödéssel, 4195 forinton zártak.
