BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Történelmi csúcson a Richter

2003. december 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok hányattatásai után visszatért az optimizmus a Budapesti Értéktőzsdére. A Richter-papírok szágulása kedvet csinált a befektetőknek a többi blue chip vásárlásához is, az emelkedésnek induló árfolyamok pedig magukkal húzták a BUX-ot. Az irányadó index egész nap töretlenül menetelt felfelé, s a kereskedés végén már csütörtöki értékénél 2,5 százalékkal magasabban, 9279 ponton állt. A hét utolsó kereskedési napján a tőzsdei részvények összforgalma meghaladta a 11 milliárd forintot.
Történelmi csúcsra emelkedett pénteken a Richter árfolyama. A cég papírjainak piaca egész nap erős vásárlói nyomás alatt állt, valósággal szárnyakat adva a gyógyszerrészvény kurzusának. A piacon többféle spekuláció terjengett az emelkedés okaival kapcsolatban, kezdve az amerikai IVAX-szal kötött kutatási szerződéstől a cég számára kedvező forintgyengülésen át egészen a felvásárlásig. A 4,5 milliárd forintos forgalmat generáló Richter mindenesetre 7,1 százalékos emelkedéssel történelmi csúcson, 27 ezer forinton zárt.
Ötössel is kezdődött a Mol árfolyama a nyilvános részvényjegyzés utolsó napján, a hatezer forintos szint azonban a nap nagy részében erős támaszt nyújtott a papíroknak. Innen viszont csak az utolsó, 6100 forinton született kötés erejéig tudtak elrugaszkodni a részvények. Hektikusan ingadozott pénteken a Matáv kurzusa, a távközlési cég részvényeihez reggel 715 forinton is hozzá lehetett jutni. Zárásra azonban valamelyest magára talált a papír, az utolsó kötés már a csütörtöki áránál 2,1 százalékkal magasabban, 73 forinton született. Az OTP-részvények fél százalékkal erősödtek.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet