Leginkább marketingfogásnak tekinthető az, hogy a Bécsi Értéktőzsde (Wiener Börse AG) vezető tisztségviselői rendszeresen felvetik egy integrált közép-európai tőkepiac szükségességét. Pénteken Stefan Zapotocky, a bécsi tőzsde elnöke New Yorkban a Bloombergnek adott nyilatkozatában kifejtette, hogy szerinte szükséges lenne egy integráltabb közép-európai tőkepiac kialakítása a varsói, a prágai és a budapesti tőzsdével együttműködésben. Az együttműködés általa elképzelt konkrét formájáról Zapotocky nem árult el többet, mindössze annyit, hogy először azt kellene meghatározni, mely területeken tudna együttműködni a három piac, különös tekintettel a kereskedési rendszerekre és a még ennél is fontosabbnak tartott marketingre.
Horváth Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde ügyvezető igazgatója elmondta, hogy konkrét megkeresés eddig nem érkezett a bécsi tőzsde részéről, bár a szorosabb együttműködésről szóló nyilatkozatok időről időre napvilágot látnak a témában. Mint mondta, a Budapesti Értéktőzsde folyamatosan folytat tárgyalásokat a lehetséges együttműködés formáiról más piacokkal, ugyanakkor bármilyen kooperáció szükségességét gazdaságossági alapon kell eldönteni. A bécsi, a varsói, a prágai és a budapesti piac között a keresztforgalom a tapasztalatok szerint nagyon kicsi, s ez nem indokol a jelenleginél szorosabb integrációt. Ugyanakkor a BÉT nyitottságát jelzi a regionális kapcsolatok irányában például a közép-európai részvényindexek, a CESI és a CETOP20 kidolgozása is – mondta Horváth.
