BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bécs újra integrálná a tőzsdéket

A Bécsi Értéktőzsde elnöke ismét felvetette a közép-európai piacok együttműködésének szükségességét, de konkrét elképzelésekről – az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan – nem tett említést.

2003. december 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Leginkább marketingfogásnak tekinthető az, hogy a Bécsi Értéktőzsde (Wiener Börse AG) vezető tisztségviselői rendszeresen felvetik egy integrált közép-európai tőkepiac szükségességét. Pénteken Stefan Zapotocky, a bécsi tőzsde elnöke New Yorkban a Bloombergnek adott nyilatkozatában kifejtette, hogy szerinte szükséges lenne egy integráltabb közép-európai tőkepiac kialakítása a varsói, a prágai és a budapesti tőzsdével együttműködésben. Az együttműködés általa elképzelt konkrét formájáról Zapotocky nem árult el többet, mindössze annyit, hogy először azt kellene meghatározni, mely területeken tudna együttműködni a három piac, különös tekintettel a kereskedési rendszerekre és a még ennél is fontosabbnak tartott marketingre.
Horváth Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde ügyvezető igazgatója elmondta, hogy konkrét megkeresés eddig nem érkezett a bécsi tőzsde részéről, bár a szorosabb együttműködésről szóló nyilatkozatok időről időre napvilágot látnak a témában. Mint mondta, a Budapesti Értéktőzsde folyamatosan folytat tárgyalásokat a lehetséges együttműködés formáiról más piacokkal, ugyanakkor bármilyen kooperáció szükségességét gazdaságossági alapon kell eldönteni. A bécsi, a varsói, a prágai és a budapesti piac között a keresztforgalom a tapasztalatok szerint nagyon kicsi, s ez nem indokol a jelenleginél szorosabb integrációt. Ugyanakkor a BÉT nyitottságát jelzi a regionális kapcsolatok irányában például a közép-európai részvényindexek, a CESI és a CETOP20 kidolgozása is – mondta Horváth.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet