A BÁV Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt. december 19-re rendkívüli közgyűlést hívott össze. Ezen az előterjesztésekből ítélve a legnagyobb érdeklődésre számot tartó napirendi pont az osztalékelőleg lehet. Mint Szentpétery Kálmán vezérigazgató lapunk kérdésére elmondta, az igazgatóság által kezdeményezett kifizetés nagyságáról egyelőre nem határoztak a tulajdonosok. A társaság eredménytartaléka 2002 végén 3 milliárd 107 millió forint volt, ám a vezérigazgató lehetségesnek tartja, hogy ennek igénybevételére nem lesz szükség, és az osztalékelőlegre elegendő lesz a társaság első háromnegyed éves, 200 millió forint körüli nyeresége.
A közgyűlés napirendjén egyébként az első kilenc havi mérleg elfogadása, az igazgatóság és az fb kibővítése, valamint székhelyváltozás is szerepel. Szentpétery az utóbbival kapcsolatban elmondta, folyamatban van a Kinizsi utcai 24 000 négyzetméteres székház eladása, a vevők megtalálására közvetítőket kértek fel. Az eladásból származó bevételt a vezérigazgató az EU-csatlakozás és a Millenniumi Városközpont közelségét is figyelembe véve 3 milliárd forint fölé várja. A BÁV 150 dolgozója a székház eladása után a fő tulajdonos Pro-Cash Rt.-nek is otthont adó Csalogány utcai irodaházba költözik, ahol a társaság 2500 négyzetmétert bérel majd.
A tőzsdéről 2000-ben kivezetett részvénnyel ma már csak az otc-piacon találkozhatnak a befektetők. Az eladói oldalon általában a még a jegyzés során tulajdonossá vált kisrészvényesek állnak. A Pro-Cash 225 százalékon jelenleg is vásárolja a részvényeket - az osztalékfizetés alapján minden bizonnyal meglehetős sikerrel.
