BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levegőhöz jutott a piac

2003. december 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pozitív korrekcióval indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX az elmúlt két hét nyolcszázalékos visszaesése után tegnap másfél százalékkal erősödött és 9260 ponton zárt. A blue chipek közül a Mol és a Richter volt a kedvenc, de a lelkesedés mérsékelt volt, a forgalom alig haladta meg az ötmilliárd forintot.
Az árfolyamból ítélve úgy tűnik, jól sikerült a Mol tegnapi nyugat-európai road show-ja. Az olajpapír már délelőtt 6250 forintra erősödött, de a zárás előtt 6350 forintot is megadtak érte. A Richter hamar átlépte a 24 ezres határt, majd végig e körül a szint körül ingadozott, 2,6 százalékos emelkedése a vezető papírok közül a legjobbnak számít. Csaknem százforintos sávban üzleteltek az OTP papírjaival, igaz, 2650 forint alatt csak nagyon rövid ideig tartózkodtak a bankrészvények, s a nap végén már 2730 forint körüli áron cseréltek gazdát. Csaknem egy százalékkal araszolt följebb a Matáv, de jegyzése nem tudta áttörni a 750-es szintet.
A középmezőnyből a NABI és a Brau emelhető ki. A buszgyártó papírja csaknem öt százalékkal, 1370 forintra zuhant, s a kereskedés folyamán ennél lejjebb, 1300 forinton is járt. Úgy tűnik, a Brau árfolyamát eddig a nyilvános ajánlat nem fenn-, hanem lent tartotta, ajánlat nélkül legalábbis már 13 ezer forint feletti árat is adnak érte a befektetők. Jól szerepelt a Graphisoft és a Pannonplast is, előbbi újra 1250 forint felett forog, míg a Pannonplast jegyzése megközelítette az 1500-as szintet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet