BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilencezer alatt is járt a BUX

2003. november 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hideg zuhanyként hatott pénteken a tőzsdére az MNB 300 bázispontos kamatemelése, a hét közepi mélyrepülésből fel sem ocsúdó befektetők ismét az árfolyamok meredek zuhanásával voltak kénytelenek szembesülni. A BUX 200 pontos zuhanással kezdte a hét utolsó kereskedési napját, s egy órával a nyitást követően a 9 ezres határ alá is betekintett. Ezek után ugyan valamelyest megnyugodtak a kedélyek, és a 10 milliárd forintos forgalmat hozó napot az index végül egyszázalékos veszteséggel, 9108 ponton zárta.
Rendkívül rosszul indult a nap az OTP tulajdonosai számára, a bankpapír közel 5 százalékos zuhanással reagált a kamatemelésre, és 2590 forintig esett. A nap második felében azonban feltámadt a részvény, s zárásra a vevői oldal túlsúlyának köszönhetően csütörtöki záróára közelébe, 2689 forintra erősödött vissza. Nem járt viszont ilyen jól az FHB, a részvény a 3,5 százalékos zuhanást követően már 150 forinttal a kibocsátási árfolyam alatt, 4150-en zárt.
Meglepő stabilitást mutatott reggel a többi részvényhez képest a Mol. Némi késéssel azonban az olajipari papír piacán is megjelentek az eladók, 6100 forintra szorítva le délután az árfolyamot. A zárás előtt némiképp magára talált a részvény, így vesztesége a nap végére 1,1 százalékra mérséklődött. A napok óta gyengélkedő Matáv szenvedte el a legsúlyosabb veszteséget, a cég papírjainak jegyzése 739 forintra zuhant, míg a mindig is menedék papírnak számító Richter csupán fél százalékkal lett olcsóbb.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet