BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kissé nyugodtabban

2003. november 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megnyugodni látszottak a kedélyek az előző napi esés után csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX alig 11 pontos csökkenéssel zárt, míg a részvényforgalom közepes volt, nem érte el a nyolcmilliárd forintot.
A legnagyobb hazai lakossági bank részvényének kereskedése láthatóan kissé megnyugodott, a szerdai zuhanás után tegnap a nap második felében már felfelé mozdult el az OTP jegyzése, és 2691 forinton zárt. Emellett a vételek az FHB-t is visszatornászták a 4300 forintos kibocsátási árra. A Matáv kurzusa szintén korrigált, félszázalékos emelkedés után 757 forintot ért a nap végén a telekommunikációs részvény.
A pénzügyminiszteri nyilatkozat viszont finoman szólva sem tett jót a Mol árfolyamának, a potenciálisan piacra kerülő újabb részvénycsomag réme napközben 6120 forintig nyomta vissza az olajpapír árát. Késő délutánra ugyan kissé magukhoz tértek az árfolyamok, a Mol azonban így sem törte át a kereskedés végére a 6250 forintos szintet. Kiegyensúlyozott csökkenést produkáltak - viszonylag alacsony forgalom mellett - a gyógyszerrészvények, a Richter 23 500, az Egis 8300 forintig csúszott vissza. A gépipar vegyesen teljesített, a Rába emelkedett, a NABI és a Linamar gyengült.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet