BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovák felügyeleti bírság a Molnak

2003. november 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tízmillió koronás - mintegy 60 millió forintos - bírsággal sújtotta a szlovák felügyelet a Mol Rt.-t. A büntetés kiszabását azzal indokolta a hatóság, hogy az olajipari cég a törvényben előírt tíznapos határidőn túl tette meg megemelt árú ajánlatát a Slovnaft részvényeire. A Mol fellebbez a döntés ellen. Véleménye szerint egyrészt a szlovák jogszabályok nem írnak elő olyan tíznapos határidőt, amire a felügyelet hivatkozott, másrészt a csúszásokat épp a felügyelethez beadott kérelmek okozták, amelyek az ajánlati ár megállapításával voltak kapcsolatosak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet