BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladói nyomás az otp-n

2003. november 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meredeken zuhant tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX napon belül több mint 250 pontot veszített értékéből, a kereskedés végén már a keddi értéknél 2 százalékkal alacsonyabban, 9206 ponton állt, az index utóbbi két hétben elszenvedett vesztesége ezzel meghaladta a 600 pontot. A zuhanás ráadásul - az előző napokkal ellentétben - magas forgalommal párosult, a virtuális parketten közel 10 milliárd forintnyi részvény cserélt tegnap gazdát.
Az esésben az OTP-papírok jártak élen, ami piaci megfigyelők szerint összefüggésben lehet az állampapír-piaci hozamok elmúlt időszakban tapasztalható meredek emelkedésével. A bankrészvények piaca egész nap erős eladói nyomás alatt állt, az árfolyam zuhanásának csak a piac zárása tudott véget vetni. Az utolsó üzletet a társaság részvényeire előző napi áruknál 4,3 százalékkal alacsonyabban, 2680 forinton kötötték. A továbbra is jelentős forgalmat generáló FHB-papírok kurzusa szintén lefelé mozdult, a kibocsátási ár alá, 4245 forintra esett. Nyolchavi mélypontra esett a Matáv-papírok árfolyama. A cég részvényéhez a nap folyamán 743 forinton is hozzá lehetett jutni. Igaz, a kereskedés végén ennél valamivel magasabban, de keddi áránál így is másfél százalékkal alacsonyabban, 753 forinton jegyezték.
Az általános gyengülés alól a Richter papírjai sem tudták kivonni magukat, a cég részvényei 1,3 százalékot veszítettek értékükből. Legjobban a Molnak sikerült átvészelnie a napot, a kibocsátási tájékoztatóját tegnap nyilvánosságra hozó cég részvényei alig fél százalékkal lettek olcsóbbak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet