A Mol nyilvános vételi ajánlatot tett a Slovnaft kisrészvényeseinek, az ajánlat a tegnapi naptól számított 60. napig, vagyis 2004. január 23-ig érvényes. Mint a magyar társaság közleménye hangsúlyozza, ezzel eleget tett a szlovák törvényekben foglalt kötelezettségeinek, de továbbra is fenntartja azt a véleményét, hogy az ominózus 2003. március 20-i - a pozsonyi tőzsdén köttetett - Slovnaft-ügylet manipulatív volt, és folytatja a korábban elindított jogi eljárásokat.
A Slovnaft kisrészvényesei által - némi hatósági segédlettel - kikényszerített 1379 koronás ajánlat 8701 forintos árnak felel meg. Ezzel a Mol mintegy 1,1 milliárd koronával (7 milliárd forinttal) fizet többet a Slovnaft még kint lévő 29,92 százalékáért, mint az eredetileg tervezett 1200 koronás ár esetén fizetett volna (NAPI Gazdaság, 2003. október 30., 11. oldal).
