BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszabbított az EMA

2003. november 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jersey szigetén tegnap megtartotta közgyűlését a NABI 54 százalékát birtokló Első Magyar Alap. A több mint 30 intézményi tulajdonossal - köztük Soros egyik alapjával - rendelkező, csaknem másfél évtizedes múltra visszatekintő alap tulajdonosai a működés további egyéves meghosszabbítása mellett döntöttek, azzal, hogy az esetleges folytatásról 2004 novemberében határoznak. Az EMA közgyűlése elfogadta a Róna és Társai Kft. lemondását az alap vagyonkezelői teendőiről. E lépést korábban Róna Péter NABI-elnök lapunk érdeklődésére azzal indokolta, hogy egy befektetéshez nem kell külön kezelő (a másik befektetés, a Biorex után ugyanis érdeklődik egy befektető). Az EMA január elseje után közvetlenül gyakorolja a NABI-ban a tulajdonosi jogokat, de - információnk szerint - Róna Péter megőrzi helyét a NABI igazgatóságának élén.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet