Jersey szigetén tegnap megtartotta közgyűlését a NABI 54 százalékát birtokló Első Magyar Alap. A több mint 30 intézményi tulajdonossal - köztük Soros egyik alapjával - rendelkező, csaknem másfél évtizedes múltra visszatekintő alap tulajdonosai a működés további egyéves meghosszabbítása mellett döntöttek, azzal, hogy az esetleges folytatásról 2004 novemberében határoznak. Az EMA közgyűlése elfogadta a Róna és Társai Kft. lemondását az alap vagyonkezelői teendőiről. E lépést korábban Róna Péter NABI-elnök lapunk érdeklődésére azzal indokolta, hogy egy befektetéshez nem kell külön kezelő (a másik befektetés, a Biorex után ugyanis érdeklődik egy befektető). Az EMA január elseje után közvetlenül gyakorolja a NABI-ban a tulajdonosi jogokat, de - információnk szerint - Róna Péter megőrzi helyét a NABI igazgatóságának élén.
