BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyér forgalom mellett erősödés

2003. november 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a parkett azonban szinte pangott az ürességtől. Az első Richter-kötésre több mint egy órát kellett várni, de érdektelenség jellemezte szinte valamennyi vezető papír piacát is. A forgalom alig haladta meg a 3 milliárd forintot. A BUX rendkívül szűk - alig 20 pont széles - sávban ingadozott a délelőtt folyamán. Az ebédidő befejeztével azonban jelentősebb vevők jelentek meg az OTP-piacon, vásárlásokat indukálva a többi vezető részvény piacán is. A délután emelkedni kezdő index így záráskor már pénteki értékénél 1 százalékkal magasabban, 9465 ponton állt.
Komolyabb érdeklődés összességében egyedül az OTP részvényei iránt mutatkozott, a bankrészvények a gyenge kezdés ellenére 2,4 százalékos emelkedéssel, 2835 forinton zárták a napot. Továbbra is a közelgő nyilvános értékesítéssel és a PKN-nel folyó tárgyalásokkal kapcsolatos spekulációk mozgatták a Mol-piacot. Délelőtt 6275 forintig gyengült az olajipari részvény, ám a délután megjelenő vásárlóknak köszönhetően árfolyama zárásra a pénteki értéknél 1 százalékkal magasabbra, 6380 forintra emelkedett. Emelkedéssel zárt a Matáv is, igaz, a távközlési részvény forgalma a félmilliárd forintot sem érte el. A vezető részvények közül egyedül a Richter veszített értékéből, a gyógyszergyári részvény 1 százalékkal lett olcsóbb.
Jól sikerült az FHB debütálása, a jelzálogbank részvényei iránti érdeklődés vetekedett a blue chipek forgalmával. A 4300 forinton kibocsátott papír 4650 forintig erősödött, igaz, a záráskor ennél valamivel alacsonyabban, 4495 forinton cserélt gazdát. (Lásd külön cikkünket.)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet