BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A DEG beszállt a Globus Polskába

2003. november 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig egy hónappal a lengyelországi akvizíciót követően tulajdonostársa lett a Globus Rt.-nek a Globus Polskává keresztelt Elsner Polenben. A konzervipari cég tegnapi bejelentése szerint a DEG német fejlesztési bank megvásárolta a Globus Polska részvényeinek 30 százalékát.
A DEG beszállása nem jelenthet nagy meglepetést. A lengyel akvizíció bejelentésekor a Globus-menedzsment ugyanis közölte, hogy a közép-keleti európai térségben a magyar konzervcéget stratégiai partnerének tekintő, s jelentős Globus-pakettal rendelkező német fejlesztési banknak szerep jut majd az akcióban. Akkor azonban még kérdéses volt, hogy a DEG csak kedvezményes hitellel finanszírozza a tranzakciót, vagy ő maga is tulajdonrészt szerez a lengyel cégben.
A fővárosi cégbíróság közben bejegyezte a Globus-közgyűlés korábbi döntése alapján az OBST-Trautner Kft. 6,4 millió forintos alaptőke-emelését a konzervcégben. Mivel az újonnan kibocsátott részvények az idei év után csak a töredékosztalékra jogosítanak, ezért azok ISIN-kódja eltérő lesz a tőzsdén is forgó Globus-papírokétól.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet