A Budapesti Árutőzsde Rt. igazgatósága december 9-ére hívta össze a tőzsde rendkívüli közgyűlését. Az árutőzsdén évek óta hagyomány, hogy a tagok december elején közgyűlést tartanak, mivel az alapszabály a következő évi pénzügyi terv elfogadását - a BÉT-tel ellentétben - közgyűlési hatáskörben tartja. A most összehívott közgyűlés napirendjén a végleges átalakulási vagyonmérleg elfogadása, a jövő évi pénzügyi terv, a tőzsde új székhelye és személyi kérdések - ezen belül fb-tagok választása - szerepelnek. A BÁT szeptember 11-én alakult át részvénytársasággá, azóta a 600 millió forintos jegyzett tőkéjének mintegy fele új kezekbe került. A jelentős tulajdonosi változások ellenére az igazgatóság személyi összetétele a jelek szerint nem változik - a tagok szinte kizárólag hivatásos termény- és devizakereskedők -, csak két (pénzügyi befektetőnek számító) volt tulajdonos mondott le fb-tagságáról.
A napirenden szerepel még saját részvények vétele is, ami azért újdonság, mert korábban a tulajdonosok jó része ellenezte a BÁT - jelenleg mintegy 300 millió forintos - pénzvagyonának ez irányú felhasználását.
