Nagy forgalom mellett 1,7 százalékkal zuhant a BUX a tegnapi kereskedésben, miután a külföldi intézményi befektetők jelentősebb Matáv- és Mol-pakettek eladásáról határoztak. A visszaesést a piaci kommentárok az isztambuli merényletekkel hozták összefüggésbe, ez azonban aligha magyarázza maradéktalanul a tegnapi fejleményeket. Az index a kereskedés első két órájában meredeken esett és már ekkor 9300 pont alá került. A következő néhány órában megpróbált magához térni, ám a zárás előtti egy óra ismét bővelkedett kihívásokban, a BUX ekkor érte el 9270 pontos minimumát. A záróérték végül 9326 pont lett, a 164 pontos esés 13,8 milliárd forintos forgalommal párosult.
Mind forgalom, mind zuhanás tekintetében a Molnak jutott a főszerep. Az olajpapírból több mint egymillió darab fordult meg a parketten, folyamatosan csökkenő árfolyamon. Zárásra 6280 forintra szorították le, vagyis egy nap alatt 4,1 százalékkal lett olcsóbb. Jelentős forgalmat bonyolítottak az OTP részvényeivel is, a bankpapír azonban a trenddel dacolva kismértékben erősödött és 2770 forinton zárt. A Matáv viszont a kereskedés folyamán egyre távolodott a 800 forintos szinttől, a nap végén már csak 771 forinton volt rá vevő.
Gyengült a Richter is, ám a gyógyszergyári papír 1,4 százalékos süllyedése a többiekéhez képest mérsékeltnek tűnt. Tovább esett a NABI és a Graphisoft. A buszgyártó papírja 3,6 százalékkal, 1590 forintra süllyedt, a Graphisoftért pedig 2,5 százalékkal adtak kevesebbet, s árfolyama már alig haladja meg az 1200-as szintet. Rosszul szerepelt a Pannonplast, az Antenna és a Phylaxia is, míg a Danubius és a BorsodChem erősödött.
