BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Agrimpex-részvényes lett a Hungagent

2003. november 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hungagent Kereskedelmi Rt. november 19-én 76 291 Agrimill-Agrimpex részvényt vásárolt a Deutsche Balaton AG-től, részvényenként 9,7 eurós áron. Ezzel a Hungagent az Agrimpexben 5,94 százalékos részesedést szerzett. A Deutsche Balaton az Agrimpex közel 90 százalékos tulajdonosa, a tranzakcióra a Balaton-csoport portfólióátrendezése miatt volt szükség - mondta a NAPI Gazdaságnak Bruzsa Mihály, a Hungagent elnök-vezérigazgatója.
Korábban a régi névértéken 61 178 darabos Globus-pakettet is a Balaton AG-től vásárolták, a bekerülési ár a jelenlegi névértékre vetítve 800 forint alatt volt (NAPI Gazdaság, 2003. április 25., 12. oldal). Globus-részesedésük egyébként tovább csökkent, mostanra a részvények mintegy kétharmadát értékesítették, átlagosan 30 százalékos nyereséggel. Legutóbb egy hónappal ezelőtt, 1150-1200 forint közötti árfolyamon adtak el a papírokból - mondta az elnök-vezérigazgató.
Az Agrimpexet a cég hosszú távú befektetésként kezeli, bekerülési ára az euró árfolyamváltozásának függvényében valamivel 2500 forint alatt lesz részvényenként. A Hungagent háromnegyed éves, nem konszolidált nyeresége egyébként 55 millió forint lett, amit a Hart-Technik Kft. nyeresége mintegy 22 millióval javított. A Hart-Technik forgalma 8-10 százalékkal csökkent, s egy 2001-es vevői követelés leírása 14 milliós veszteséget okozott, emiatt süllyedt a leánycég nyeresége a tavalyi 41-ről 22 millióra.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet