Tovább esett a BUX tegnap, a vezető részvények mindegyike veszített értékéből. Az index már a kereskedés első órájában száz pontot zuhant, majd zárás előtt ehhez még 22-t tett hozzá. A 8490 pontos záróérték alig haladja meg a napi minimumot, és 1,27 százalékos csökkenéssel egyenértékű. A forgalom alacsony volt, alulról közelítette az ötmilliárd forintot.
Rossz napjuk volt a gyógyszerrészvényeknek. A Richter árfolyama erős eladói nyomás alatt görnyedezve 3,16 százalékot esett, s a nap végén már csak 23 900 forintot adtak érte. Az Egist sem kerülte el a trend, kurzusa 2,7 százalékkal, 8320 forintra gyengült. A Mol 1,13 százalékkal lett olcsóbb, a Matáv egy százalékkal süllyedve 796 forinton zárt. Egyedül az OTP úszta meg kisebb, 0,2 százalékos veszteséggel, igaz, a 2761 forintos árfolyam jelentősen elmarad a gyorsjelentés megjelenésekor elért 3000 forintos értéktől.
Gyengélkedett a gépipar is: a NABI 2,4 százalékkal, 1650 forintra süllyedt, a Linamar pedig csaknem három százalékot veszítve árfolyamából, 1351 forinton zárt. Nagyot esett a Fotex, záróára 3,5 százalékkal maradt el a kedditől, míg a Synergon csaknem ötszázalékos mínuszban, 475 forinton fejezte be a napot. Szektortársával együtt esett a Graphisoft is, a szoftverfejlesztő kurzusa 1237 forintra csökkent.
A Globus további 2,8 százalékkal lett olcsóbb, s már csak 1050 forintot kínáltak a gyorsjelentés óta zuhanó konzervcég papírjáért. Az egész piacon szinte csak a Humet és a Phylaxia árfolyama emelkedett, igaz, ezek tekintélyes, 12, illetve 5 százalékos pluszban zárták a napot.
