Mérsékelt forgalom, a hétfői esés után kezdetben kisebb felfelé korrekció, majd fáradás, lefelé forduló árfolyamok jellemezték a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. Az 5,3 milliárdos részvényforgalom az utóbbi hónapok átlagához képest kifejezetten alacsony volt, ennek is több mint 40 százalékát az emisszióra készülő Mol adta. A BUX 20 pontos gyengülés után 9612 ponton zárt.
A magyar parkett legizgalmasabb papírja már egy ideje - az OTP-gyorsjelentés okozta eufória elülte óta - a Mol. Ma jelentik be a Mol-emisszió részleteit, néhány napon belül felkeresi a potenciális befektetőket a cég és az emissziót szervező Citigroup csapata, a jövő héten pedig már a hazai befektetők is jegyezhetik a papírt. Az árazás az FHB-nél megszokott receptet követi, de az ársáv jóval szűkebb lesz, és az ár aligha fog lényegesen eltérni az utolsó napok tőzsdei kurzusától. A Mol tegnapi áralakulása már az emissziós várakozásokat tükrözte, az olajpapír 6570 forintról 6625-ig ment fel.
A Matáv 6 forintot erősödött (804-ig), de a két másik blue chip gyengült. A több hónapos emelkedés után láthatóan lankadó OTP 2767-en, a Richter 24 685-ön zárt.
A nap két vesztese a NABI és a Linamar volt, mindkét - hasonló pályát befutó - gépipari részvény 5 százaléknál többet gyengült. A NABI 1690 forintos záróára az év elejéhez képest 50 százalékos veszteséget jelez. A harmadik gépipari papír, a Rába viszont visszakapaszkodott a 900-as szintre.
A két technológiai részvény ára eltérően alakult, a Synergon 8 százalékkal erősödve majdnem elérte újra az 500-as határt, a Graphisoft viszont - a gyorsjelentés nyomán - inkább lefelé tart, és 1285 forinton zárt. A kárpótlási jegy minimális forgalom mellett 486 forinton forgott.
