BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-bejelentés a menedzsmentkötvényről

2003. november 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. közleményben jelentette be, hogy az átváltoztatható kötvényprogram keretében zárt körben kibocsátott kötvényekből négy külső igazgatósági tag 115, az ügyvezetői testület négy tagja 335, négy további Mol-vezető 220 darabot jegyzett le.
A bejelentésre alighanem a jövő héten induló Mol-jegyzés miatt volt szükség, maga az információ ugyanis már egy hónapja ismert volt (NAPI Gazdaság, 2003. október 10., 11-12. oldal).
A Mol szeptember eleji közgyűlése fogadta el az európai normákhoz illeszkedő vezetői részvényösztönzési rendszert, amely a legfelső vezetőket közvetlenül teszi érdekeltté a részvények árfolyam-emelkedésében. Az 1200 darab, egyenként tízmillió forintos kötvényt az OTP Bank hozta forgalomba, és mint a társaság által erre feljogosított pool-társaság, 280 darabot maga is lejegyzett. (Talán a csoporthoz később csatlakozó cégek felső vezetői számára képeztek ezzel tartalékot.) A kötvények 5621 forintos árfolyamon válthatók át darabonként 1779 Mol-részvényre, így a most közzétett 670 darab kötvény együttesen 1,2 millió darab, tehát a teljes alaptőke 1 százalékánál valamivel több Mol-részvényre váltható át.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet