BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bónuszrészvények a Richtertől

2003. november 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter Gedeon Rt. bejelentette, hogy legjobb munkatársai jutalmazására 10 ezer 150 részvényt adott át nekik térítésmentesen. A cég bónuszrészvényprogramja érdekében további 50 ezer darab saját részvényének tőzsdei vételére adott megbízást a CA-IB-nek (ez az 1994-es első emisszió óta jószerével a gyógyszergyár „házi brókere"), amelyből - egy másik bejelentés szerint - 5075 darab teljesült is.
A gyógyszergyár tulajdonában szeptember 30-án 18 256 saját részvény (a teljes alaptőke 0,1 százaléka) volt, a mennyiség az év eleje óta csaknem duplájára nőtt. A mostani vételi megbízás értéke nem jelentéktelen, a tegnapi tőzsdei árakkal kalkulálva több mint 1,2 milliárd forint. Ha teljesül, a Richter tulajdonában - a bónuszrészvények minapi kiosztása után - alig egyharmad százaléknyi saját részvény lesz, ami jócskán elmarad a magyar bluechip-kibocsátók sajátrészvény-készletétől.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet