A Richter Gedeon Rt. bejelentette, hogy legjobb munkatársai jutalmazására 10 ezer 150 részvényt adott át nekik térítésmentesen. A cég bónuszrészvényprogramja érdekében további 50 ezer darab saját részvényének tőzsdei vételére adott megbízást a CA-IB-nek (ez az 1994-es első emisszió óta jószerével a gyógyszergyár „házi brókere"), amelyből - egy másik bejelentés szerint - 5075 darab teljesült is.
A gyógyszergyár tulajdonában szeptember 30-án 18 256 saját részvény (a teljes alaptőke 0,1 százaléka) volt, a mennyiség az év eleje óta csaknem duplájára nőtt. A mostani vételi megbízás értéke nem jelentéktelen, a tegnapi tőzsdei árakkal kalkulálva több mint 1,2 milliárd forint. Ha teljesül, a Richter tulajdonában - a bónuszrészvények minapi kiosztása után - alig egyharmad százaléknyi saját részvény lesz, ami jócskán elmarad a magyar bluechip-kibocsátók sajátrészvény-készletétől.
