BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyszázmilliós Graphisoft-profit

2003. november 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Graphisoft háromnegyed éves gyorsjelentéséről beszámoló múlt pénteki cikkünkhöz (NAPI Gazdaság, 2003. november 13., 11-12. oldal) tartozó eredménykimutatás egy része technikai okból hibásan jelent meg. Így - bár a cikkből kiderült - a számokból nem volt egyértelmű, hogy a Graphisoft a tavalyi első három negyedév során elért 687 millió forintos (2 millió 693 ezer eurós) veszteség után az idén 418 millió forintos (1 millió 639 ezer eurós) nettó eredményt ért el. A szoftvercég idei várható eredménye - amint azt Bojár Gábor a gyorsjelentés nyilvánosságra hozatala alkalmából tartott befektetői telefonkonferencián elmondta - mintegy 2 millió euró. Az utolsó negyedév várható forgalma csaknem 8 millió euró, a nyereség pedig mintegy 350 ezer euróval fog növekedni. A szoftverpapír tőzsdei kurzusa tegnap - az eredmények fényében váratlanul - 60 forinttal, 1288 forintra esett, bízunk benne, hogy ebben nem volt része a lapunkban megjelent - és most pontosított - táblázatnak.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet