BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladási hullám a jó hírek nyomán

2003. november 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alighanem az „adj el a hírre” mondást szívlelték meg sokan a hét utolsó kereskedési napján, a BUX ugyanis jelentős, 1,3 százalékos visszaeséssel zárt. A forgalom továbbra is a blue chipekre koncentrálódott, amelyek közül a jó gyorsjelentéssel előrukkoló Mol és OTP számított a nap vesztesének. Az összforgalom meghaladta a tízmilliárd forintot.
A csaknem 30 milliárdos negyedéves nyereségről beszámoló Mol árfolyama csak rövid ideig tudott 6700 forint felett maradni, az egyre erősödő eladói oldal 6530 forintig nyomta le a kurzust, amely aztán 6575 forinton állapodott meg. A 3,2 százalékos veszteséget elkönyvelő Mol-részvényeseknél alig jártak jobban az OTP-tulajdonosok. A bankpapírt már a 2800 forintos szint sem tartotta meg, jegyzése zárásra 2791 forintra süllyedt. Jól szerepelt viszont a Richter, a nagyobbik gyógyszergyár arra a hírre erősödött, hogy lengyel szerzeményében további 12 százalékkal növelheti részesedését. A Matáv is felfelé araszolt, igaz, viszonylag alacsony forgalom mellett.
A gyorsjelentésüket tegnap közzétett társaságok papírjai közül a Rába csak tíz forinttal gyengült, a NABI viszont 3,5 százalékkal, 1840 forintig zuhant. A kedvező számok hatására öt százalékkal erősödött a Linamar. A Danubius piacán is csökkent az optimizmus, a papír másfél százalékkal gyengült. Jelentősebb veszteséggel zárt a Graphisoft és a Synergon, a Humet viszont felszabadult a Csucska Elek Alapítvány eladói nyomása alól, s 12,5 százalékkal nőtt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet