Élénk kereslet jellemezte a tegnapi államkötvény-aukciót, az elsőt azóta, hogy másfél-két hete erősen meglódultak az állampapírhozamok és gyengült a forint. Az 50 milliárd forintnyi, mintegy hároméves 2006/G-re 141 milliárd forintnyi ajánlat érkezett be, nem csoda, hogy az ÁKK Rt. 60 milliárd forintra növelte az eladott mennyiséget. A vevők azonban távolról sem verték fel az árat: az átlaghozam évi 9,87 százalék volt, ami bizony 20 bázisponttal magasabb az ugyanezen papír árjegyzéseiből számított, előző napi másodpiaci referenciahozamnál.
A referenciahozamok egyébként már nem emelkedtek a hét első feléhez hasonló ütemben, sőt a három hónapos és az egyéves mutató minimális mértékben csökkent is. A hosszabb futamidőknél mérsékelt, 1-9 bázispontos növekedés volt megfigyelhető, az aukció fényében érthető, hogy ebben a hároméves határidő is az élen járt. Kilenc ponttal emelkedett a 15 éves kötvények referenciahozama, amelyek az utóbbi napokban kissé lemaradtak 3, 5 és 10 éves társaiktól. A hosszú futamidejű papírok hozamai változatlanul magasabban állnak annál a szintnél, ahol a jegybank a múlt héten közbeavatkozott.
A bankközi devizapiacon a forint délután az intervenciós sáv közepétől 8,54 százalékra állt, ami 10-15 bázisponttal erősebb helyzet a szerdainál. Napközben eléggé hektikusan ingadozott, némi megnyugvást állítólag az államkötvény-aukció eredménye hozott. Az eurót 258,20-258,30 forinton jegyezték, a vételi oldal 10 fillérrel volt lejjebb, mint egy nappal korábban. A dollár körülbelül egy forinttal erősödött, 220,40-220,50 forinton állt. A bankközi forintpiacon az overnight-kamatok 9,00-9,20 százalék körül jártak, 10-20 bázisponttal lejjebb a szerdainál.
