Az Amstel és a Brau Union tegnap bejelentette integrációs szándékát. A komáromi sörgyárat bezárják, a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent közlemény szerint a száz elbocsátott alkalmazottnak kidolgozott juttatási csomag - a nyilvános ajánlattal ellentétben - messze meghaladja a törvényi minimumot. A két cég 2004. január 1-jétől integrálná kereskedelmi szervezeteit, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az Amstel összes kereskedelmi tevékenysége átkerül a Brau Union Hungáriához. Jövő év tavaszától pedig a termelést a Komáromi Sörgyárból a soproni és martfűi gyárakba helyezik át. Az egyesült vállalat Brau Union Hungária Rt. néven, soproni központtal működik majd tovább. A kereskedelmi és logisztikai központot Budapesten, a Brau jelenlegi irodájában alakítják ki.
