BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedik negyedéve nyereséges a Graphisoft

Annak ellenére, hogy a harmadik negyedév szezonálisan gyengének számít a Graphisoftnál, a társaság az időszakot szerény nyereséggel zárta. A cég az év egészét tekintve kétmillió eurós profitot vár.

2003. november 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sorban immár negyedik alkalommal számolhat be nyereségről negyedéves gyorsjelentésében a Graphisoft. A társaság a szeptember 30-ával végződő három hónapos időszakban a tavalyi közel kétmillió eurós veszteséggel szemben szerény, 62 ezer eurós profitot termelt. A javuló eredmény elsősorban a friss ArchiCad-verziónak és a sikeres költségcsökkentési programnak köszönhető. A cég árbevétele a vezető építészeti szoftver új verziójának piacra dobása következtében az első kilenc hónap során megközelítette a 20 millió eurót. Egy évvel korábban a forgalom 17,6 millió euró volt, igaz, akkor friss ArchiCad nélkül.
Az emelkedő bevételek ráadásul csökkenő költségekkel párosultak. A tavalyi év első kilenc hónapjához képest idén 10 százalékkal „olcsóbban” üzemelt a társaság, ami közel 2 millió eurós megtakarítást eredményezett. Legjelentősebben - 24 százalékkal - a szoftverfejlesztési kiadásokat sikerült visszafogni, az értékesítési és marketingköltségek pedig 11,5 százalékkal csökkentek. Tovább azonban már nemigen faraghatók a kiadások. A költségcsökkentési programot példa értékűen levezénylő Ray Small távozása után a piacszerzésre és a társaság bevételeinek növelésére koncentráló Dominic Gallello került a Graphisoft élére. Jövőre ezek alapján az értékesítési és marketingköltségek, valamint a fejlesztésre szánt összeg növekedése várható.
A fenti tényezők eredőjeként a Graphisoft üzemi eredménye a harmadik negyedév végére 1,8 millió euróra emelkedett, amiből 318 ezer euró keletkezett az időszak utolsó három hónapjában. A gyenge harmadik negyedév következtében a társaság üzemi nyereséghányada tíz százalék alá, 9,4 százalékra csökkent. Az EBITDA-eredmény - amely többek között nem tartalmazza a másfél millió eurós amortizációs költségeket - a tavalyi 900 ezer eurós veszteségből 3,2 millió eurós nyereségbe fordult.
Mivel tavaly a negyedik negyedévben vezették be az ArchiCad új - 8-as - verzióját, ami mindig jelentősen megdobja a társaság bevételeit, az idei utolsó három hónap számai várhatóan némileg elmaradnak majd attól. A cég ezzel együtt az év egészét tekintve 27 millió euró körüli árbevételre és valamivel 2 millió euró fölötti nyereségre számít - hangzott el a negyedéves eredmények közzététele alkalmából tartott sajtótájékoztatón.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet