Amennyire a bizonytalan állampapír-piaci hangulatban, növekvő hozamok mellett lehetséges volt, sikerrel zárult az OTP Jelzálogbank Rt. jelzálogleveleinek első valóban nyilvános kibocsátása. Az összes, 30 milliárd forintnyi felkínált papírt értékesítették az aukción. (Az eddigi kibocsátásokat rendre az OTP-csoport jegyzési elsőbbségével tartották.) Az OJB 2011/I. jelzésű papír 25 milliárdos és a 2014/I. ötmilliárdos csomagjára egyaránt pontosan annyi jegyzés érkezett, amennyi a meghirdetett mennyiség volt, így valószínűsíthető, hogy a sikerhez a bankcsoport beszállására is szükség volt. A benyújtott ajánlatok száma alapján azonban - 26, illetve 16 - az is kikövetkeztethető, hogy nemcsak házon belül keltek el a papírok.
Ami a hozamokat illeti, a 2011/I. évi 9,38 százalékos átlagos és 9,40 százalékos maximális hozammal kelt el, a 2014-es sorozatnál ugyanez 8,83, illetve 8,85 százalék volt. A két papír lejárata napra megegyezik egy-egy államkötvényével, az elsődleges állampapír-forgalmazói rendszerben ezek hozama - a legjobb vételi és eladási hozam átlaga - tegnap 8,25, illetve 7,75 százalék volt. Így a jelzáloglevelek körülbelül 113, illetve 108 bázispontos felárat tartalmaznak a hasonló futamidejű állampapírok hozama felett. Ez talán valamivel alacsonyabb az FHB és a HVB legutóbbi kibocsátásain kialakult értékeknél, bár az összehasonlítást nehezíti, hogy az utóbbiak papírjai lejáratukban különböznek az államkötvényektől (és egymástól).
