BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl sok államkötvény a Budapest-alapban(KIMARADT!!!)

2003. november 11. kedd, 15:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Egymillió forintra büntette a PSZÁF a Budapest Alapkezelőt, amiért az két alkalommal túllépte az egy sorozathoz tartozó államkötvények vásárlására vonatkozó 35 százalékos törvényi korlátozást a Budapest Pénzpiaci Alapban. A hiba a 2013/C sorozatú, zárt körben kibocsátott államkötvényekre kötött repoügyletek kapcsán merült fel júliusban és szeptemberben, mindkét alkalommal néhány napra 48, illetve 39 százalékig emelkedett eme papírok aránya. A büntetés kiszabásánál a PSZÁF az ismételt előfordulást is figyelembe vette, valamint azt, hogy egy tavaszi vizsgálat nyomán már felszólította a céget a szabályok betartására.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet