A BÉT-en a befektetők tegnap is inkább a kivárás mellett döntöttek, a hét második felében várható gyorsjelentésdömping előtt senki sem akart már komolyabb pozíciókat vállalni. Az alig 5 milliárd forintra rúgó forgalom messze elmarad az elmúlt időszakban megszokottól. Komoly érdeklődés hiányában egyik részvény árfolyama sem mozdult el számottevő mértékben, némi veszteséget egyedül a hétfőn két százalékkal erősödő OTP-papírok tulajdonosai voltak kénytelenek elkönyvelni. A csendes napon a BUX hevesebb ingadozások nélkül érte el a hétfőinél 0,6 százalékkal alacsonyabb, 9711 pontos záróértékét.
A nyitást követően tovább drágultak az OTP-részvények, a négy napja tartó menetelés lendülete egészen 2940 forintra repítette a jegyzést. Ilyen magasságban azonban már nemigen akadt vásárló, a papír így a nap hátralévő részében csöndesen veszített értékéből.
Alig-alig mozdult a Mol kurzusa, az olajipari papírt záráskor 5 forinttal adták olcsóbban. A gyorsjelentését holnap publikáló Matáv árfolyama tegnap sem tágított a 800 forintos szint közeléből, a cég részvényei záráskor egy forinttal a hétfői ár alatt forogtak. A Richter-részvény 0,4 százalékkal lett olcsóbb. Az Antenna háromnegyed éves számaira másfél százalékos visszaeséssel reagált a piac, a műsorszóró papírjának árfolyama 2165 forinton zárt.
