BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsősorban az OTP-től és a Moltól várnak jelentős javulást

2003. november 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét végéig van idejük a Budapesti Értéktőzsde A kategóriás cégeinek közzétenni harmadik negyedéves gyorsjelentésüket. A nagyok közül a Moltól várható a tavalyi harmadik negyedévhez képest az egyik legtekintélyesebb eredménynövekedés, az olajipari cég nyereségét a tavalyi július-szeptemberi időszak duplájára jelzik előre a szakemberek. Ugyanakkor az első félév gyengébb teljesítménye miatt az első háromnegyed év összesített profitja nagyjából stagnál majd az olajcégnél. Az OTP a várakozások szerint a harmadik negyedévben is szépen teljesít, a banktól a tavalyi harmadik negyedév másfélszeresét várja a piac.
Eltérnek a vélemények arról, hogy a pocsék első féléves eredményekkel előrukkoló NABI hogyan teljesített júliustól szeptemberig. Van olyan vélemény, amely az első félévihez mérhető veszteséget gyanít a harmadik negyedben, ugyanakkor van pozitív három hónapot tippelő előrejelzés is. Egyöntetűen veszteséget várnak viszont a Rábától, eltérés csak a mínusz várt nagyságában van, akad milliárdosnál nagyobb veszteségről szóló jóslat is. A Danubius, ha halványan is, de pluszba fordulhat szeptember végéig. A szállodacégnél hagyományosan jó szezonban az elemzők szerint az idén is annyi profit képződött mint tavaly, azonban ez nemigen tudta ellensúlyozni az első félév mélyrepülését.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet