A hét végéig van idejük a Budapesti Értéktőzsde A kategóriás cégeinek közzétenni harmadik negyedéves gyorsjelentésüket. A nagyok közül a Moltól várható a tavalyi harmadik negyedévhez képest az egyik legtekintélyesebb eredménynövekedés, az olajipari cég nyereségét a tavalyi július-szeptemberi időszak duplájára jelzik előre a szakemberek. Ugyanakkor az első félév gyengébb teljesítménye miatt az első háromnegyed év összesített profitja nagyjából stagnál majd az olajcégnél. Az OTP a várakozások szerint a harmadik negyedévben is szépen teljesít, a banktól a tavalyi harmadik negyedév másfélszeresét várja a piac.
Eltérnek a vélemények arról, hogy a pocsék első féléves eredményekkel előrukkoló NABI hogyan teljesített júliustól szeptemberig. Van olyan vélemény, amely az első félévihez mérhető veszteséget gyanít a harmadik negyedben, ugyanakkor van pozitív három hónapot tippelő előrejelzés is. Egyöntetűen veszteséget várnak viszont a Rábától, eltérés csak a mínusz várt nagyságában van, akad milliárdosnál nagyobb veszteségről szóló jóslat is. A Danubius, ha halványan is, de pluszba fordulhat szeptember végéig. A szállodacégnél hagyományosan jó szezonban az elemzők szerint az idén is annyi profit képződött mint tavaly, azonban ez nemigen tudta ellensúlyozni az első félév mélyrepülését.
