BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyógyszeripar rossz napja

2003. november 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bő félszázalékos emelkedéssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a 3,6 milliárd forintos részvényforgalom azonban inkább csendes kivárásra enged következtetni a napokban következő gyorsjelentésdömping előtt. A BUX a nap folyamán szinte végig pénteki záróértéke felett, szűk sávban mozgott, 9772 pontos záróértéke nem sokkal marad el a napi maximumtól. A képet kissé rontja, hogy két papír, a Matáv és az OTP is hirtelen megugrott az utolsó percben, ami az indexet is egy csapásra 20-30 ponttal feljebb repítette.
A nyertesek egyike a záróár alapján az OTP volt, amely a nap nagy részében 2870 és 2900 forint között mozgott, majd a végén 2918 forintig lódult meg. Ez 2 százalékos növekedés péntekhez képest, a részvény forgalma azonban alacsony volt, alig haladta meg a negyedmilliárd forintot. A legnagyobb, kétmilliárdos forgalmú papír a Mol volt, amely a nap elején a 6600 forintot is súrolta, a nap végére azonban 6545-ig esett vissza, ami nem jelent változást a múlt hét vége óta.
A nagyok közül jó napja volt a Matávnak, 808 forintos ára másfél százalékos erősödést takar. Rossz passzban a gyógyszergyártók voltak, az okok között a jövő évi gyógyszerárakról elhangzott nyilatkozatokat és egy hazai elemző Egis-leminősítését emlegetik. Mindenesetre tény, hogy viszonylag élénk forgalom mellett elszenvedett több mint 4 százalékos esésével az Egis a nap talán legnagyobb vesztese. A Richter papírja is csaknem egy százalékkal, 25 ezer forintra süllyedt.
A kisebb forgalmú papírok közül említést érdemelnek az áramszolgáltatók, amelyek egyöntetűen erősödtek. A gépipari cégek jobbára kis forgalom mellett vesztettek értékükből.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet