A magyar részvények tőzsdén kívüli piacáról beszámoló pénteki rendszeres heti összefoglaló ezúttal néhány rég nem látott ismerőst, a tőzsdéről évekkel ezelőtt kivezetett részvényt is tartalmazott. Egy brókercég láthatóan nagytakarítást rendezett, megszabadult a már érvénytelennek nyilvánított régi papírjaitól. Eladott egy-egy darab Martfűi-, Prímagáz-, Buszesz-, Global- és Pharmavit-részvényt, de talált a sifonérban egy csomag (egy forintért eladott) Goldsunt és néhány ötforintos Postabank-papírt is.
Ezeknél lényegesen nagyobb forgalmat bonyolított le egy befektetési szolgáltató - vélhetően maga az OTP - az OTP törzsrészvényéből. Az 1372 forintos átlagáron eladott csaknem 300 ezer darab részvény minden bizonnyal a vezetői opciós programmal áll összefüggésben, hiszen a résztvevők az aktuális ár 50 százalékáért juthatnak részvényhez.
A jelentéstételre kötelezett szolgáltatók a múlt héten eladtak összesen 333 ezer, megvettek 133 ezer BÉT-részvényt (a teljes alaptőke 5,4 millió darab), 1335 forintos átlagáron. Új - nem befektetési szolgáltató - gazdához került 2720 darab BÁT-részvény is (az összesen 60 ezerből), 38 ezer forintos átlagárfolyamon. A magyar részvények összesen 2,1 milliárdos otc-forgalma ugyanakkor lényegesen elmarad a hazai brókerházak és bankok külföldi részvényekben lebonyolított 10,6 milliárd forintos heti forgalmától.
