BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menetel a Richter

2003. november 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vegyesen szerepeltek tegnap a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén, 8 milliárdos forgalom mellett a BUX valamivel többmint fél százalékkal emelkedett. Az irányadó mutató 58 pontos erősödés után 9780 ponton fejezte be a napot.
A befektetők a gyorsjelentés másnapján is díjazták a Richter kiváló harmadik negyedéves számait. Bár a nap elején úgy tűnt, hogy akár jelentősebb korrekció is bekövetkezhet a gyógyszerpapír árfolyamában, délután már ismét jóval 25 ezer forint felett forgott a részvény s fél ötkor 25 450 forinton állt. A nagyok közül az OTP is felfelé húzta az átlagot, a bankapapír ezúttal 2,1 százalékkal, 2850 forintig drágult.
Esett viszont a kibocsátás előtt álló Mol. Az olajpapír kurzusát zárásra 6645 forintig nyomták vissza a túlsúlyba kerülő eladók. Nem teljesített jól a Matáv sem, a telefontársaság részvényei iránti lanyha érdeklődést nemcsak az alig változó, 801 forintig visszacsúszó árfolyam, de az átlagos alatti, alig félmilliárdos forgalom is mutatta.
Tegnap is emésztették és eladással díjazták a befektetők a Synergon profit warningját. A rendszerintegrátor részvényeihez a nap végén már 500 forint alatt is hozzá lehetett jutni, a Graphisoft árfolyama viszont egy fillérrel sem változott. Hatalmas - jórészt átkötéseknek köszönhető - forgalom mellett osztalékszelvény-vágás után 4,9 százalékkal csökkent a Pannonflax jegyzése. A Humet viszont szelvényvágás nélkül zuhant 7,5 százalékkal.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet