BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovéniában terjeszkedik a Mol

2003. november 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Negyven benzinkútból álló töltőállomás-hálózatot kíván létrehozni Szlovéniában a Mol - jelentette be Szórád József, a cég lakossági szolgáltatások divíziójának vezetője azon a sajtótájékoztatón, amelyet három új kút megnyitásának alkalmából tartottak. A már két működő magyar töltőállomás mellett most Celjében, Litijában és Kocevjében nyitott új kutakat a Mol, s a tervek szerint még az idén újabb három állomást adnak át. A magyar társaság 2007-ig 10 százalékra szeretné növelni részesedését Szlovéniában, amivel a 72 százalékos szlovén Petrol és a száz kúttal rendelkező OMV mögött a harmadik legnagyobb céggé lépne elő az ország üzemanyagpiacán. A szlovén piacra történő belépés azért is csábító, mert az ország megfelelő felvevőpiacot jelent az INA-finomítókból kikerült üzemanyag számára, ráadásul az ottani kutak a magyarországinál jellemzően nagyobb forgalmat bonyolítanak. Míg ugyanis idehaza egy töltőállomás átlagosan évi 3,3 millió liter üzemanyagot értékesít, addig a szlovén kutak forgalma eléri az évi 4 millió litert - tudósít a Bloomberg.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet