BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erstét szorongatja a Cashline

2003. november 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT összforgalma 432 milliárd forintra emelkedett az elmúlt hónapban, ebből a részvényforgalom 386 milliárd forintot tett ki. Az idei október jelentős emelkedést hozott a 2001-es és a 2002-es hasonló időszakhoz képest is, bár a 2000-es 707 milliárd már vagy - legyünk optimisták - még egy kicsit távolinak tűnik. A külföldi intézményi befektetők aktivitását mutatja, hogy az Erste, a Cashline és a Concorde valamint a CA-IB forgalma nőtt leginkább. Míg 78 milliárdos forgalom szeptemberben még elég volt az első helyhez, most a második Cashline produkált ennyit, alaposan megszorítva a 84 milliárddal első Erstét. Érdekesség, hogy a Cashline és a Concorde csaknem azonos mértékben növelte forgalmát az előző hónaphoz képest (23, illetve 22 milliárddal). A 13 milliárddal növekvő, így 43 milliárdos forgalmat bonyolító CA-IB lett a negyedik, a Buda-Cash pedig az ötödik, maga mögé utasítva a szeptemberben egy Mol-átkötés miatt a dobogó második fokára felkerült ING-t.
Az állampapírok forgalma mindössze 26 milliárdot tett ki (itt a CA-IB-ot a CIB, az ING és az OTP követi fej fej mellett), egyéb részvényekből pedig csak 115 milliónyi forgott.
Megugrott a származékos piac forgalma is. Részvényekre 151 milliárd, a BUX-ra 98 milliárd forintnyi határidős üzletet kötöttek. Egyedi részvénykontraktusban a forgalom tekintetében a Cashline lett az első megelőzve az Erstét, míg a határidős forgalomban a Buda-Cash őrzi vezető pozícióját.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet