BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Létrejött a „nagy” Globus

2003. október 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Globus Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlése másodszor is jóváhagyta a Csabai Konzervgyár Rt. és a debreceni gyárat jelentő DEKO-Food Rt. beolvadását. Így létrejött a „nagy” Globus Rt., amely immár jogilag is egyesíti a konzervcég magyarországi érdekeltségeit. A beolvadó vállalkozások közül a Globus 5,7, a Csabai Konzervgyár 2,33, a DEKO-Food 1,28 milliárd forint saját tőkével érkezik a fúzióba. A létrejövő társaság nyitó vagyonmérlegét 8,827 milliárd forint saját tőkével fogadta el a közgyűlés. Ez a szám érdekes módon töredéke annak, amely a Globus féléves konszolidált jelentésében szerepelt, akkor ugyanis a csoportszintű kimutatásban a saját tőke soron még 17,819 milliárd forint szerepelt. Az akkori mérleg szerint 2,7 milliárd forintot tett ki a saját tőkén belül az eredménytartalék, az értékelési tartalék nagysága pedig 7,99 milliárd forintra rúgott.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet