A Mol-részvények száguldásának köszönhetően 109 pontos emelkedéssel zárta a BUX a tegnapi kereskedést. Az index napközben a 9650 pontot is megközelítette, végül 9595 ponton zárt. Ahogy az emelkedésben, úgy a forgalomban is a Mol-papíroké volt a főszerep, a 13 milliárdos forgalom háromnegyedét az olajtársaságra született kötések adták.
A gázárrendelet megjelenését követően a tőzsde felfüggesztette a Mol kereskedését, az olajrészvényekkel 11 órakor kezdődhetett meg az üzletelés. Az árfolyam már ekkor 6900 forintra ugrott, majd kisebb visszaesést követően folyamatosan araszolt fölfelé, hogy a zárásban a 3,7 százalékos erősödést jelentő 6950 forinton állapodjék meg.
A blue chipek közül a Richter szerepelt még jól, a gyógyszergyár papírjáért 400 forinttal fizettek többet szerdai áruknál. Másfél százalékos drágulás után 8600 forinton fejezte be a kereskedést az Egis papírja, azonban mindkét gyógyszerrészvény forgalma elmaradt a szokásostól.
Noha a nap folyamán 2780 forinton is járt, végül négyforintos emelkedésre futotta csak az OTP erejéből, a bankpapír 2740 forinton végzett. A vezető részvények közül egyedüliként a Matáv árfolyama csökkent, a 0,9 százalékos süllyedés után kerek 800 forinton zárt a papír.
A középmezőnyből a Danubius és a Démász emelhető ki; míg a szállodapapír árfolyama 3500 forintra emelkedett, az áramszolgáltató nagy, 200 milliós forgalmával tűnt ki. A Démász kurzusa egyébként enyhén csökkent, az utolsó kötés 12 ezer forinton jött létre.
