A hétfői hatalmas zuhanást - akárcsak kedden - tegnap sem követte pozitív irányú korrekció a Budapesti Értéktőzsdén, az irányadó index szerdán ismét lefelé vette az irányt. A Mol- és a Matáv-papírok jó teljesítménye nem bizonyult elegendőnek a zuhanó Richter-árfolyam ellensúlyozásához, így a mutató 0,6 százalékos gyengüléssel, 9486 ponton zárta a napot. A virtuális parketten tegnap közel 8,5 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
Meredeken zuhant a Richter árfolyama. A 4 százalék feletti hétfői gyengülés után csak pillanatnyinak bizonyult a keddi erősödés, a gyógyszergyári részvény tegnap ismét több mint 4 százalékos veszteséget szenvedett el. A 2,4 milliárd forint forgalmat generáló papírokért a kereskedés végén már csak 23 ezer forintot fizettek. A szintén jelentős oroszországi pozíciókkal rendelkező Egis ezúttal nem követte szektortársát a mélybe, a társaság papírjai szerény erősödést követően 8465 forinton zártak.
Meredek zuhanással kezdte a napot a Mol is, a 6700 forinton nyitó olajipari részvény árfolyama az eddig stabil támasznak bizonyuló 6600 forintos szintet is áttörte. Dél körül azonban száznyolcvan fokos fordulatot vett a kurzus, s zárásra keddi értékénél 1,3 százalékkal magasabbra, 6700 forintra emelkedett a jegyzés. Rosszul kezdődött a nap a Matáv-tulajdonosoknak is, a távközlési részvény a délelőtti órákban a lélektaninak mondott 800 forintos szint alatt cserélt gazdát. Délután azonban a vásárlók kerültek túlsúlyba a piacon, ami a keddi értékhez képest 1,3 százalékkal magasabbra, 807 forintra emelte a papírok záróárát. Az OTP-részvények 0,3 százalékos gyengülést követően 2736 forinton zártak.
