A jövő héten két aukción is indulhatnak az intézményi befektetők és a vállalkozó kedvű magánszemélyek, vállalkozások. Hétfőn a HVB Jelzálogbank kínálja jelzálogleveleit, kedden pedig a Diákhitel Központ Rt. a kötvényeit. A HVB új, nem egészen nyolcéves sorozatot indít útjára 2011/A jelzéssel, amely 2011. szeptember 3-án jár le és évi fix 8,15 százalékos kamatot fizet. A papírból 8 milliárd forintnyira lehet ajánlatot tenni az egyetlen jegyzési helyen, a sorozat tervezett össznévértéke egyébként 15 milliárd forint.
A Diákhitel Központ egy régi és egy új kötvénnyel jelentkezik. Immáron harmadszor szerepel a 2006/01-es, évi fix 8 százalékos kamatozású sorozat, amelyből az előző két alkalommal - többszörös túljegyzés mellett - már 10-10 milliárd forintnyit értékesítettek. Most viszont csak 8 milliárd forint a felajánlott mennyiség, igaz, ezt a kibocsátó, ha úgy dönt, most is megfejelheti 34 százalékkal. Az újdonság a DK 2008/01 névre keresztelt változó kamatozású kötvény, ebből egyelőre csak 2 milliárd forintnyit kínálnak. (A változó kamatozású papírok az állampapírok és a jelzáloglevelek piacán is csak kis hányadát adják az állománynak.) A papír változó kamatát negyedévente állapítják meg és fizetik ki, úgy, hogy a három hónapos BUBOR (bankközi hitelkamatláb) értékéhez 0,15 százalékpontot adnak.
