Határozott forinterősödést hozott a keddi nap, amikor Szapáry György, a jegybank elnökhelyettese tv-nyilatkozatában kamatemelést helyezett kilátásba jelentős forintgyengülés esetére, illetve kamatcsökkentést csak stabilan 250 forintos vagy az alatti euróárfolyam esetén tartott lehetségesnek. Lecsengőben volt az oroszországi indíttatású hétfői minipánik is. Délután a sávközéptől 9,39 százalékon állt a forint a bankközi devizapiacon, 67 bázisponttal erősebben a hétfőinél, bár napközben azért volt ennél jóval gyengébb is, 8,84-9,40 százalék között mozgott. Az eurót délután 255,80-255,90 forinton jegyezték, előzőleg csúcspontját 257,5 forint körül érte el. A dollár kisebb gyengülés után délutánra 218,90-219,10 forintnál állt meg, ami megegyezik a hétfői szinttel.
Az állampapírpiacon a többéves referenciahozamok 2-7 bázisponttal csökkentek, részben korrigálva a hétfői emelkedést. A három hónapos referenciahozam azonban 6, a hat hónapos 2 bázisponttal emelkedett, valószínűleg nem függetlenül attól, hogy hat hónapos kincstárjegyekre rendeztek aukciót. Ezen 51 milliárd forint körüli ajánlatot adtak be az intézményi befektetők, amiből az eredetileg tervezett 30 milliárd forintnyit fogadtak el, az átlaghozam 9,43 százalék volt (a nemzetközi számítási mód szerint).
Az MNB kéthetes betéti tenderén ismét jóval kevesebb, 58 milliárd forintnyi betétet helyeztek el, mint amennyi - 178 milliárd forint - felszabadul onnan a mai napon. Így a bankközi pénzpiac pénzhiányos állapota, amely az utóbbi időben 10 százalék felett tartotta a kamatokat, csillapodhat valamelyest, hacsak el nem megy az egész különbözet a hó végi banki tartalékolási szükségletekre. Tegnap mindenesetre még nem volt jelentős változás a piacon, az overnight kamatok maradtak 10,5 százalék körül, a tomnext kamatok pedig kissé ennél is magasabban járnak.
