Hírügynökségi jelentések szerint az albán pénzügyminisztérium az OTP Bank és az osztrák Raiffeisen Zentralbank vételi szándéknyilatkozatát fogadta el az Albán Takarékpénztárra. A legnagyobb albán pénzintézet részvényeinek legalább 35, maximum 100 százalékát kínálja fel eladásra az állam. A bank mérlegfőösszege június végén 1,4 milliárd euró volt, ami nagyjából megegyezik az OTP által májusban megvett DSK Bank méretével. Saját tőkéje viszont jóval kevesebb, mint a bolgár takarékpénztáré, csupán 43,7 millió euró.
Megfigyelők szerint éles verseny várható a magyar és az osztrák bank között, ami a sajáttőke-érték legalább kétszeresére hajthatja fel a vételárat. Figyelembe véve az OTP Bank idei, legalább 300 millió eurós eredményét (ami nagyjából fedezi a DSK Bank vételárát), a vezető albán pénzintézetet a jövő évi eredménye harmadából, esetleg 40 százalékából meg tudja venni, még úgy is, ha a 2003-as osztalékot nem tartja vissza a tavalyihoz hasonlóan.
Az Albán Takarékpénztár az év első felében mintegy 10 millió eurós adózott eredményt ért el, vagyis ROE mutatója (éves szinten 45 százalék) még az OTP-ét is meghaladja.
