A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) csatlakozott az értékpapírpiacokat szabályozó és felügyelő hatóságok első globális, információcserére és együttműködésre vonatkozó megállapodásához. Ezt az Értékpapír-felügyeletek Nemzetközi Szervezetének (IOSCO) október 14-17-e között Szöulban tartott konferenciáján hozták nyilvánosságra. A megállapodást eddig összesen 24 ország - köztük az Európai Unió 7 tagállama, régiónkból pedig még Lengyelország, illetve Litvánia - társhatóságai írták alá - közölte lapunkkal a PSZÁF.
A döntést több hónapig tartó vizsgálat előzte meg, a csatlakozás feltétele ugyanis, hogy az adott felügyelet országának jogrendszere lehetővé tegye az információk beszerzését és megosztását a külföldi társhatóságoknak. (Utóbbiak bizonyos esetekben - a jogszabályok betartása mellett - helyszíni vizsgálatot is végezhetnek a másik államban.) A PSZÁF csatlakozásának jóváhagyása jelzi, hogy a magyar tőkepiac szabályozási rendszere megfelel a nemzetközi követelményeknek, s egyúttal elismerést jelent a hazai felügyeletnek. Az egyezmény a jövőben jelentősen megkönnyíti az információcserét - különösen a határon átnyúló piaci intézmények tevékenységének vizsgálatakor - a PSZÁF és a külföldi társhatóságok között.
