Jól indult a múlt hét utolsó kereskedési napja, szerda a részvénypiacon. Az OTP háza tájáról érkező hírek, a Richter és a Matáv jó teljesítménye 9930 pontig emelte az indexet, ám a nap végére - talán az európai visszaeséstől sem függetlenül - a 90 pontos pluszból 33 pontos mínusz lett. A forgalom meghaladta a 11 milliárd forintot, amiből tízmilliárdot az OTP-Matáv-Mol trió hozott össze.
Hiába emelkedett a kereskedés közepére egészen 2880 forintig az OTP, a délután egyre nagyobb számban megjelenő eladók a nap végére 2800 forintra nyomták le a kurzust. A bankpapír forgalma egyébként szokatlanul magas, 5,2 milliárd forint volt. A Mol a magasabb nyitóértékről már a kereskedés elején leesett és 6830-6850 forint között ingadozott, hogy aztán félszázalékos csökkenéssel, 6830 forinton zárjon. A Matáv a nap derekán 846 forinton forgott, zárásra azonban már csak 830 forintot adtak érte a vásárlók, ami szintén fél százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. A blue chipek közül üdítő kivétel a Richter volt, a gyógyszergyártó lényegében zárásig folyamatosan emelkedett, s 1,25 százalékos drágulás után 24 800 forinton fejezte be a kereskedést.
Jól szerepelt a Démász, a leglikvidebb áramszolgáltató papírjáért 12 300 forintot is megadtak, ez 2,5 százalékos erősödést jelent. A Rába nem tudott megbirkózni az ezerforintos szinttel, a Brau viszont nem tudta tartani a 13 ezret, a nap végén 12 800 forinton is adták. Hét százalékkal esett a Humet, öttel az econet.hu papírja, utóbbi szokatlanul nagy, 20 millió forintos forgalom mellett.
