BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dönthettek a NABI jövőjéről is

2003. október 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság információi szerint a First Hungarian Fund Limited és Róna Péter útjai hamarosan elválnak egymástól. A NABI-alapító Róna ugyanis nem kívánja tovább folytatni az Első Magyar Alap kezelését. Az ír értéktőzsdén jegyzett társaság részvényesei a múlt hét végi közgyűlésen döntöttek arról, elfogadják-e a lemondást, a közgyűlés jóváhagyása nélkül ugyanis a szerződésben rögzített felmondási idő 180 nap lenne. Az alap igazgatósága mindenesetre a lemondás január elsejei hatállyal való elfogadását javasolta a részvényeseknek.
A múlt heti rendkívüli közgyűlésen dőlt el az is, vajon a részvényesek elfogadják-e az alap igazgatóságának javaslatát az alap futamidejének meghosszabbításáról. Az 1992-ben alapított befektetési alap, amely a NABI Rt. 54 százalékos tulajdonosa, jelenleg egy befektetéssel rendelkezik a buszgyártó cégen kívül. A BRX-ben (Biorex) meglévő tulajdon is indokolhatná - a buszgyártó részvényeinek alacsony árfolyama mellett -, hogy a futamidőt meghosszabbítsák. Korábbi nyilatkozatok szerint ugyanis a társaság jelenleg kísérleteket folytat egy gyógyszermolekulával, s a vizsgálatok kifutásához még legalább másfél évre lenne szükség.
Az alap eredetileg 16 millió dollárt fektetett 1992-ben a buszgyártó cégbe, többségi pakettjének ára a jelenlegi árakon számítva nagyjából 28 millió dollárra rúg.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet