Tegnap délután a jegybanki intervenciós sáv közepétől számított 9,34 százalékon állt a forint, 19 bázisponttal erősebb helyzetben a péntekinél. Az eurót 255,90-256,10 forinton jegyezték, mintegy 50 fillérrel olcsóbban a múlt hét végi állapotnál. Napközben 255,70-256,70 forint között ingadozott az árfolyam. A forint tehát szűk sávban maradt, körülbelül 9,10-9,45 százalék között, hidegen hagyták a lengyel zloty tegnapi erős kilengései is. A dollár Budapesten is gyengült, 219,80-220,20 forintos délutáni jegyzése mintegy három forinttal alacsonyabb a péntekinél.
Miután a jegybank monetáris tanácsa sem nyúlt a kamatokhoz, különösebb hír nélkül telt el a nap. A nyugodt üzletmenetet az országon végigsöprő szabadságolási hullám is indokolhatta, a külföldiek is feltehetőleg inkább Lengyelországra figyeltek. Az állampapírhozamok a péntekihez hasonlóan most is kissé csökkentek, a rövidebb futamidejű referenciahozamok 1-3, a többéves mutatók 4-6 bázisponttal kerültek lejjebb. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya a múlt heti átmeneti emelkedés után kissé újra csökkent, a legutóbbi, csütörtöki adat szerint 2277 milliárd forintra rúg (a csúcs szeptemberben 2332 milliárd forint volt).
A bankközi forintpiacon a havi banki tartalékolási periódus végéhez közeledve ismét emelkedtek az overnight kamatok, ezúttal 20 bázisponttal, 10,50-10,60 százalékra. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán az 1,7 milliárd forint forgalom csaknem felét a decemberi jen adta, jelentősen eső ár mellett. Csökkent az euró decemberi és a dollár novemberi elszámolóára is.
