BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tulajdonosi átrendeződés a Budapesti Árutőzsdén

2003. október 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább folyik a BÁT-részvények vándorlása. Néhány nappal azután, hogy kiderült, Juhász Gergely hat cégtől összevásárolt 25,33 százalékos pakettje a Cashline-hoz került (NAPI Gazdaság, 2003. október 15., 11. oldal), további tulajdonosváltozásokat jelentettek be. Az Argenta Forex Rt. 1,67 százalékos pakettjét az Apple 2003 Kft.-nek, a CIB Bank 0,84 százalékát az Econorg Kft.-nek értékesítette. A BÉT-ben 9,975 százalékos tulajdonnal bíró Baál Kft. három BÁT-tag pakettjét megvéve 1,9 százalékot szerzett. A Baál Kft. két tulajdonosa, Almás Andor és Korányi Tamás (mindketten tőzsderovatunk munkatársai) 0,7, illetve 0,4 százalékos paketthez jutottak, utóbbit éppen a Cashline adta el. (Nem kizárt, hogy a cég szándékosan ment le 25 százalék alá.) Ezenkívül még egy magánszemély, Szepesi Zsuzsanna iratkozott föl a BÁT-tagok klubjába 0,6 százalékkal. Az adatok szerint a BÁT valamivel több mint fele van BÉT-ben is részesedéssel bíró tulajdonosok (köztük három bank, három brókercég és két magánszemély) kezében, ugyanakkor a BÉT-részvények csaknem harmada van a BÁT-on is pozíciókkal bíró részvényesek kezében.
Albrecht Ottó, a Cashline Értékpapír Rt. vezérigazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, forgalom alapján az utóbbi hónapokban stabilan a második helyen álló brókerháza mindkét tőzsdén stabil, hoszzú távú tulajdonosi pozíciót kíván kiépíteni. (A legutóbbi BÉT-es közzétételek szerint a Cashline két cégen keresztül összesen 7,33 százalékkal rendelkezik a BÉT-ben.) Albrecht utalt arra is, hogy a közeljövőben lehetnek még meglepő tulajdonváltozási bejelentések a BÁT-részvények kapcsán, de a részvénycsomagot a Cashline nem feltétlenül kívánja saját portfóliójában egyben megtartani. A bevásárlás lehetséges indokát firtató kérdésre Albrecht elmondta, nem a BÁT vagyona az elsődleges indok, hiszen a 25 százalékos Keler-pakett mellett a BÁT alig 200 milliós pénzvagyonnal bír, szemben a BÉT 2 milliárdjával. Ugyanakkor az esetleges fúzióról való érdeklődést elhárította, mondván: arról a két tőzsde igazgatóságának tárgyalásai után a BÉT és BÁT közgyűlései hivatottak dönteni. Emlékeztetett arra, hogy Magyarországon 1864-től 84 évig egységes keretek között működött az áru- és az értéktőzsde, ami fontos tanúság lehet a jövőre nézve is.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet