A portfolio.hu internetes újság is belépett a Budapesti Értéktőzsde Rt. tulajdonosainak – exkluzívnak már aligha nevezhető – klubjába. Az internetes újságot tulajdonló Net-Média Rt. a bejelentések tanúsága szerint 2 darab, egyenként százforintos névértékű BÉT-részvényt vásárolt a Net-Invest Befektető Rt.-től. (A két cég között a névhasonlóságon túl nincs egyéb kapcsolat, utóbbi az egykori Capital-alapító Jellen Kornél érdekkörébe tartozik.)
Sándorffy Balázs, a Net-Média ügyvezetője megerősítette lapunk információját, hogy a vételár ezres nagyságrendű volt, így a most gazdát cserélt papírok lehetnek minden idők legdrágábban elkelt BÉT-részvényei. Az ügylet természetesen szimbolikus értékű, akárcsak a Tebész néhány hónappal ezelőtti, egydarabos részvényvásárlása. (Utóbbi százforintos névértéken történt.) A BÉT legnagyobb bejegyzett tulajdonosa egyébként a tőzsde által közzétett adatok szerint a Baál Kft. (9,975 százalékkal), amely tőzsderovatunk két munkatársa, Korányi G. Tamás és Almás Andor tulajdonában áll. A BÉT 56 tulajdonosa közül egyébként 11 kereskedelmi bank, 16 befektetési szolgáltató, 14 társaság, 13 magánszemély, 1 egyesület és 1 jegybank.
