A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Fővárosi Bíróság azon ítéletét, amely kimondta: jó erkölcsbe ütközik és semmis az az 1993-as szerződés, amelyben a Phylaxia a Sanofi (a Ceva-Phylaxia jogelődje) javára ingyen lemondott a szellemi termékei árbevétele után járó 5 százalékos licencdíjáról. A döntés értelmében a Phylaxia jogosult a Ceva-Phylaxia által az elmúlt tíz évben gyártott Phylaxia-oltóanyagok utáni befolyt árbevétel 5 százalékára. Ennek az összegnek a pontos meghatározása azonban egy újabb per tárgya lesz majd, ám annyi bizonyos, hogy a Phylaxia Pharma méreteihez képest igen jelentős összegről van szó. Tóth Péter, a tőzsdei cég vezérigazgatója úgy látja, egyik félnek sem érdeke a jogi eljárás elhúzódása, így amennyiben a Ceva nyitott arra, semmi akadálya nincs egy peren kívül egyezségnek. A Phylaxia üzleti terveiben ezzel az összeggel nem számoltak és az nem is változtatja meg a cég stratégiáját, legfeljebb a szerkezetátalakítási program gyorsabb lebonyolítása válik általa lehetővé - tette hozzá Tóth.
A névhasználati perben azonban egyelőre a Ceva-Phylaxiának áll a zászló. A bíróság jogerősen kimondta, hogy a Ceva-Phylaxia is jogosult a Phylaxia név használatára. Egy másik peres eljárásban is hasonlóan határoztak, ám ez a döntés még nem jogerős, az ellen a Phylaxia fellebbezett.
