BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódott a Richter-rally

2003. október 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szűk sávban ingadozott tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A délelőtt még enyhe mínuszban lévő mutató délutánra - a Richter feltámadó kurzusának köszönhetően - pozitív tartományba kapaszkodott fel. A kereskedés vége előtti pozíciózárások azonban a 9790 pontos maximumértékről 9730 pontra szorították le a mutatót, ami így záráskor alig néhány ponttal állt pénteki záróértéke felett. A forgalom elmaradt az elmúlt napokban megszokottól, a virtuális parketten alig 5,5 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Tovább folytatódott a Richter-papírok menetelése. Az egy hónapja még alig valamivel 20 ezer forint felett jegyzett papírokra már 24 500 forinton is akadt vevő. Az index egyetlen támaszát jelentő gyógyszergyári papírok a piac zárásakor pénteki áruknál 2,5 százalékkal magasabban, 23 995 forinton cseréltek gazdát. A szektortárs Egis jegyzése 8600 forinton stagnált.
Meredeken lefelé tartott a Matáv. A távközlési részvények árfolyama egész nap lefelé csordogált, s a kereskedés végén már az előző záróáránál 2 százalékkal alacsonyabban, 830 forinton állt. A múlt heti száguldás után immár harmadik alkalommal korrigálták lefelé az OTP-papírok jegyzését, igaz, a bankrészvény ára még így is jóval meghaladja a rally előtti szintet. A társaság részvényeivel a piac zárásakor előző áruknál fél százalékkal alacsonyabban, 2845 forinton kereskedtek. Fél százalékkal drágult tegnap a Mol, az olajipari papírokra az utolsó üzletet 6685 forinton kötötték.
Tovább száguldott a Graphisoft, a szoftvergyártó kiugróan magas forgalom mellett drágult újabb 0,7 százalékot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet