BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pénzügyminiszterhez fordult a Humet

2003. október 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar gazdaságtörténetben szinte egyedülálló lépésre szánta el magát a Humet: azonnali adóellenőrzést kért önmaga ellen. Paradox módon azonban a cég ilyen irányú kérését az APEH-nak nem áll módjában teljesíteni. Civin János ezért László Csabához fordult kérésével, a törvény szerint ugyanis rendkívüli ellenőrzésre csak a pénzügyminiszter utasíthatja az adóhatóságot.
A lépésre a társaság azután szánta el magát, hogy jó hírnevének megsértése miatt az APEH ellen indított perében a bíróság - immár sokadik alkalommal - az október 9-i tárgyalásán sem hozott ítéletet. A Humet a pert azért indította, mert az adóhatóság szóvivője 2002 márciusában 400 millió forintos fiktív számlázással gyanúsította meg a társaságot, s ezen kijelentését Civin többszöri cáfolata ellenére is megismételte. Az ügyben előrelépés azóta sem történt, az APEH nem indított eljárást, ám a Humet feje fölött azóta is ott lebeg a mai áron számolva már 600 millió forintos adófenyegetés. A komoly likviditási gondokkal küszködő cégnek a túléléshez mindenképpen friss tőke bevonására lenne szüksége, ám ezzel az adófenyegetéssel még a sikerrel kecsegtető amerikai szállítások ellenére sem sikerülhet befektetőt találnia - írja László Csabához címzett levelében Civin János.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet